Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image
Scroll to top

Top

13 Comments

Roadtrip Děčín

Roadtrip Děčín

Jaro přišlo trochu dřív, než všichni čekali a nezastírám, že mi to rozhodně ani trochu nevadí. A i když někteří dali ještě přednost třeba čumění na běžky, já s 200kládou jsme zvolili za víkendový program pořádný bikování.Jedem po “dálnici” plný dvojáků a vůbec nevíme, co od Děčína čekat. Původně se nápad navštívit Kubajsze zrodil nad sklenicí Jamesona a měl úplně jiný obrysy. Enduro kolo, enduro banda, batoh, backcountry styl. Nezávisle na naší úvaze Zvolouš s Kubajszem domluvili ježdění, vstoupil do toho Ovar s dodávkou (což se později ukázalo jako výbornej nápad) a já začal váhat, který kolo vzít. Vyšší moc rozhodla, že jsem nakonec stejně musel dát přednost lehčímu Monsteru.

Kubajsz nás už očekává, přijíždí Ovar s Čárysem, Andym, Kouleczem, v dalšim autě Blue s kámošem. Už ani nevim, kdy naposled jsem s některejma z nich jezdil. Dodávka se na kopec šplhá celkem dlouho, což slibuje výživnej dlouhej pojezd, áoveň mě ale napadá, že si příště na costování na korbě přibalám kynedril a blicí pytlík.

Les na Sněžníku má přesně to, co lesům kolem Nejdku chybí – je neuvěřitelně členitej, o nejrůznější dolíky, boule a šutry neni nouze. Pořád pumpuješ, odrážíš se, přizvedáváš. Baví mně to moc. jedna trať je víc sjezdová, spodek na enduro kole celkem proklepe ruce. Druhá je rovnější a plná zrádnejch kamennejch odrazů na placku. Je to dlouhý, bez zbytečnejch přejezdů, se skvělou možností vývozu a mě to nadchlo víc než Všenory. Těžko říct, do jaký míry hraje Děčínu do karet to, že to nemám tak okoukaný, ale to je jedno – prostě je to skvělá lokalita.

Hlad některejch z nás po ježdění je neuvěřitelnej a přebíjí i ten hlad opravdovej. Končíme osmou jízdou v podstatě až ve chvíli, kdy se začíná pomalu stmávat a teplota rapidně klesá. ohle je přesně to, co mi přes zimu chybí. Celej den strávenej s bikem v lese na skvělejch tratícha a s fajn lidma. Je skvělej pocit držet zase řidítka. A takovejch osm měsíců tohohle skvělýho pocitu je teď před náma.

Video od Čáryse.

Comments

 1. jsem první na novém webu s komentářem, hurááá.

  Tak dost bylo těch DK hlášek, dobrej design, pěkný, a ted už jen obsah – chci aktuality z prosněženého Nejdku. Co běžky, lyže, a tak.

  :)

  Tak padám, pěkné to tu máte.

 2. Běžky už pomalu i perry věší na hřebík, právě jsme přijeli ze Sopky a zbytek roztaje taky každou chvíli…

 3. Až to příště bude opravdu ve stylu “enduro, baťoh, backcountry”, hlásim se do party.

 4. Web hodně příjemnej … až mě to dokopalo k myšlence si pohrat s novym designem :)
  BC pojezd – why not? Otázka je, jestli bychom si to pořádně užili … nějak jsme o tom kecali a já osobně si asi nejvíc užívám BC sám, s muzikou v uších?

 5. Perry, víš dobře, že mám tohle ježdění rád, ale tady to asi je lepší s tou dodávkou, podle mě… Takhle jsme si to dali 8x, všechno si najeli… Ona třeba ta rovnější napoprvý tak plynulá, jak může být, nebyla. A řekl bych, že tady BC styl bude dost o tom, že dolu se jede stejně, ale jen 2x a nahoru se kroutí klikama po široký cestě. (Nebo se pletu, KUbajsz?) BC je super v Kraslicích, kde objedeš všechny kopce jako okruh, pořád se to mění a výjezd samotnej je občas i zábavnej.

 6. No já taky jezdim asi radši sám, ale když se chceš občas podívat i někam jinam, musí ti to někdo místní ukázat. Na podzim to bylo zábavný v Nejdku, Kraslicích i Sokolově, nevim proč by to nešlo v Děčíně. Nemusí to bejt 40 lidí, třeba pět kousků je ideál. Ale nikdy jsem tam nebyl. nevim no.

 7. Prostě tady mi přišlo víc fun to 8x vyjet dodávkou, než po stejný cestě 2x vyšlapat.

  BTW: Neni lepší ty komenty dát obráceně? (aby byl nejnovější dole)

 8. Asi jo. A pak už jenom někam doplnit odkaz na perry.bloguje a bude to tu dokonalý :-)

  Jo a když bych chtěl bejt úplně puntičkář, tlačítko “Napsat komentář” bych přejmenoval na “Vložit komentář”.

 9. perry.prudí.cz – to je takovej ten málo navštěvovanej web o lyžování? To nevim, to si teda rozmyslim;)

 10. Komentáře určitě obraceně, tohle je “nepřirozeny” ? :)

  Jinak jak říká radek, sice se dá na sněžníku motat jakoby Vrstevnicově a projet víc trailů, ale není to uplně ono. Osobně radši jezdím na jiny kopce, ale víceméně po asfaltu a občas nějakej sjezdík, ale spíš se kochám krajinou.

  U vás je to bc o něčem jinym, máte tam hodně přírodních cest, to tu není. Oproti Nejdku a Kraslicím to tu máme moc asfaltový, ale nebráním se nějakymu hromadnějšímu pojezdu …

 11. KRAJIC

  Pěkný nový dresink! Ještě těch článků by mohlo trochu přibýt.

 12. mě teda samotnýho jezdit vůbec nebaví, takže jsem rád za takovýhle akce… a ani tomu enduru s batohem bych se nebránil

 13. Raf

  Radku, pojď do nás s dalšími články!
  Btw: hezký nový design

Submit a Comment