Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image
Scroll to top

Top

DH
53 Comments

Azure Coast 2011

Azure Coast 2011

Pod timhle Článkem budou mít běžkaři, co si mimo jejich sezónu hrajou na bikery, plno keců, že je lepší jezdit na prkýnkách ve zmrzlym Česku, že to tu bylo lepší, že v zimě má bejt zima a tak. Ale prostě nemaj pravdu. Tečka. Neni nic lepšího než v zimě na pár dní zmizet na Azurový pobřeží se sjezďákem a zajezdit si. Ne, perry, fakt pravdu nemáš.

V pátek většinou nemívám tak moc práce. Věci, co spěchaly, bejvaj hotový a klienti většinou nic novýho nerozjížděj – taky se flákaj a vyčkávaj na pondělí. Dlouhodobý věci počkaj. Ale nějakym záhadnym způsobem zákazníci vždycky vycítěj, že se někam chystám a potřebuju vypadnout brzo. A tak se teď, jako skoro pokaždý páteční plán “vstanu brzo, dodělám, co musim, v klidu sbalim a připravim kolo” změnil na “vstal jsem pozdě; nic nestíhám; všichni mi furt volaj; nic nefunguje, jak má; Ovar je tu ještě dřív, než jsem čekal a na kolo jsem ani nešáh” Definitivně poslední klik na tlačítko send, zaklapnoout Japko a jedem.

Z Varů se teda vyráží o dost později, než jsme chtěli. Jede Ovar, já, Černoch, Hiry a Víťa. Zábavnost cesty se zvyšuje o 500 % ve chvíli, kdy Černoch objevuje ovarovu whisku a se slovy: “Já, to má takový široký tóóó… Nasávadló,” ji posílá ke mě na přední sedačky.

První den jezdíme u starý NATO Base. Trochu zklamáním jsou zbytky ledu na prvních metrech tratí, kde se musí objíždět lesem a o nějaký podklouznutí a lehnutí není nouze. Každou chvíli se to někomu povede. Černoch ale všechno zahání hláškou: “Metr sněhu!” Jo, fakt je to tu o metr sněhu lepší a to je hlavní. Zbytek tratí je super. Má to flow, spousta zatáček, semtam malej skok, na rozjetí ideální. Jezdíme celej den a až se začínajícím soumrakem usedáme kolem ohně. V pěti lidech vypíjíme celý 2 piva, který si podáváme jako nejtvrdší kořalku a když nám přijde, že už je fakt pozdě a jsme unavený, jdeme spát. Je něco kolem sedmý.

Další den bylo v plánu hledat nový lokace, ale víte, jak to vstávání a balení chodí. Usuzujem, že hledat místo na stany a pak někam přejíždět nemá moc cenu a míříme na osvědčený místo nad San Remem. Dole na pobřeží je krásně. “Dvanáct! Čtrnáct! Patnáct!” Vykřiknem pokaždý, když vidíme ukazatel teploty na dálnici. Tohle přesně jsem po dvou měsících zimy už potřeboval. Sluneční paprsky krásně hřejou, je tu jaro. Až se mi skoro nechce jezdit, stačilo by mi popíjet kafe před benzínkou.

Tratě v Remu nezklamou, ale dosud jsme věděli jen o dvou. Po pár jízdách jsme se na základě porůznu posbíraných kusých informací vydali hledat další. Na jinym kopci jsou hned tři a všechny skvělý – každá trochu jiná. Myslivci tu maj zrovna hon, takže se pletou na silnici ve svejch Pandách, běhaj v oranžovejch vestách po lese a pálej kolem sebe. Modlim se, aby nebyli tak nalitý, jako ty český. Jinak jsou ale v pohodě a odpovídaj na pozdrav. Český by nás zkoušeli vyhnat, protože lesy jsou přece jejich sřelnice, že jo. Na jednom trailu se vyřítíme ze zatáčky a tady jeden sedí tak metr od trati, flintu opřenou a… Jo! On tu normálně sere! Řve: “Madona mia!” a popadá se za hlavu.

Přiznávám to nerad, ale třetího dne je fakt hnusně. Tulíme se v dešti pod přístřeškem kolem plynový bomby, popíjíme už asi pátej čaj a přemejšlíme, co s tim. Kempujem tu už druhej den hned u silnici a musí to vypadat, že si tu udělala hnízdo parta bezdomovců. Silnej déšť se střídá s děsnym slejvákem, občas ustane. To, když ho vystřídá krupobití. Šedivý mraky nejdou vidět přes hustou bílou mlhu. Usrkávám čaj. “Jdem jezdit?!” “V tomhle?” “Tak jedem jinam, u moře třeba bude líp.” “Než sbalíme mokrý stany a dojedem tam, bude pozdě.” “Hmmm.” Takže sedím dál. Vaříme další čaj. “Metr sněhu!” argumentuje Černoch. Mlčky vstáváme a oblíkáme se. Nahoře je zima, prší už jen slabě, ale řídký bahno stříká naprosto odevšud. Je to bomba! Asi třetí jízdu, když jsme zrovna ve starovní budce, začíná fakt silný krupobití. “V kroupách jsem ještě nejezdil!” vyráží Černoch kupředu. Je to prostě magor a nezbývá, než ho následovat. Kupodivo to ani na pokrytejch kamenech zas tak moc neklouže, což se nedá říct o silnici, po který zrovna Hiri sjezduje Tranzitem. Naskákat do auta, rukavice naházet na výdechy a zpátky na kopec. Zas a znova. Protože: “Metr sněhu.” Hodně se zablesklo, ohlížím se, kdo že se to chopil foťáku. V tom se ozve ohlušující rána. Fajn, už to začíná mít fakt grády, Víťas začíná mít strach. My s Ovarem testujem odpružení a každej další blesk berem jako pokyn k výměně kol.

Mám toho už dost, Víťa to vzdal před chvílí, Hiri už taky nejezdí, balíme to. “Vyvezl by mě někdo ještě nahoru?” Ten Černoch je fakt blázen. Ovar ho veze, ale za chvilku se vracej s tím, že potřebuje přilbu a řidiče, že pojede taky. Beru přilbu, řidiče a svoji přilbu. Ještě jednu dáme – metr sněhu.

Návštěva italský restaurace v pěti špinavejch skoropolsky mluvících pankáčích, který si nechaj prostřít postupně n několika stolech, aby viděli na svou zablácenou dodávku, je sama o sobě výborným zážitkem. Nefalšovanej tlustej taliánskej kuchař se rozhodně baví dobře. Následnej vikingskej vypleňovací nájezd se zhaslejma světlama na soukromej pozemek, kde se hodláme utábořit, je zábavnej taktáž. Stanový městečko jsme po těch pár dnech schopný postavit téměř okamžitě. Dokonce i Víťa svůj skvělej nepostavitelnej stan smontuje dřív, než začnou ranní ptáci řvát. Obligátní pivo napůl a panák vína a máme dost.

Poslední den jezdíme ve Finale k moři. Tuhle trať jste viděli mockrát, i když jste třeba nikdy nevytáhli paty z Česka – všechny zimní fotky všech evropskejch bikovejch časopisů jsou odsud. Bílej štěrk, azurový moře a exotická flora je dokonalou kulisou. Jezdecky mi to ale nikdy nic extra nepřišlo. První jízdu to cítím naprosto stejně. Postupně tomu ale přicházím na chuť. Vrchní část trati skvěle odsejpá a ve spodní se dá ve štěrku krásně surfovat, v kamenech si lehce hrát s brzdama, dole rostou pomerače, šumí moře, sluníčko hřeje. Končím s pocitem, že to bylo naprosto super.

Čtyři dny kempování totálně bez civilizace, vaření na ohni a hlavně perfektního ježdění uprostřed ledna. Zajímavý, že cestou zpět sníh neni skoro nikde. Celý švýcarsko je zelený, ani nahoře na Bernardu to neni nijak hrozný. Pak v Německu na chvilku usínám a budim se ve zmrzlejch zasněženejch Varech. Proč? Proč to máme všechno my? Biková sezóna nikdy nekončí. Jen to chce občas trochu víc úsilí, aby mohl člověk vyjet. Kde je vůle, je i cesta.

PS: Moc díky Ovarovi, že to zorganizoval, zařídil a odřídil – brzy snad zas!

Comments

 1. Blackbiker Vitas

  Člověk si hned vše připomene. Nikdy jsem tomu nechtěl věřit,ale ježdění v zimě v Remu řadím prostě k tomu nejlepšímu co jsem zažil a když jsou supr lidi kolem pak je to prostě akce roku.Ps: jet v dešti krup a za oslňujících blesků-jo máš pravdu Radku-měl jsem obavu:-)hehe

 2. kassar007

  Paradni pojezd. Uvidime, jestli se k necemu podobnemu letosni rok odhodlam :-)

 3. Vitas Blackbiker

  2 kassar007: neboj, na jaře dáme Geiss,musíš využít potenciál bajku přeci:-)

 4. hiry david

  taky děkuju ovarovi že nás vzal sebou a všem co tam jeli . dík za super pojezd s bomba zábavou.

 5. vondrus

  Hehe posledni foto je jak pro booklet nejaky kapely:)

 6. jiricipra

  geiskopf jedu s váma, počítejte se mnou!! mám to za barákem ;-)

 7. Fakt tam jezdí celá evropa… My jsme tam byli přesně tohle o vánocích, kde byl u nás jen půlmetrSněhu :)
  3 dny Finále a okolí, pak 4dny San Remo a Romolo a kempování v zatáčce, kde začínaj 2 traily dolu k domkum nad Remem. Taky jsme objevovali a došli jsme k poznání, že je po celym azurovym pobřeží jeden trail vedle druhýho a dalo by se tam jezdit třeba 2 měsíce v kuse :) ( http://img1.rajce.idnes.cz/d0103/4/4353/4353698_7d9fdac28c164fe958c1252f7f34a1de/images/PC288323.JPG” title=”mapka1″ a http://img1.rajce.idnes.cz/d0103/4/4353/4353698_7d9fdac28c164fe958c1252f7f34a1de/images/PC278284.JPG” title=”mapka2″ ) pak když si ještě člověk připočte jižní francii, tak je toho prostě mooooc :)

  4 Vondrus… Booklet? check this: http://skautikr.rajce.idnes.cz/Biking_in_winter_Finale_Ligure_2010_2011/#DSC_0501.jpg” title=”Bikerovy vánoce”

 8. Ovar

  Videl bych to spis nasledovne: Dekujeme http://WWW.BUDGET.CZ za sponzoring naseho “jezdeni”. Sam bych si z dodavkou moh tak leda vozit nabytek z ikey… Bez dobry party je dodavka leda k nasrani ze se s tim kramem blbe jezdi.

 9. Danny

  Po prvnim odstavci ani dal nectu :-)

 10. černoch

  Díky ti, Skupino, za zatim nejlepčí akci roku! Všichni se něčim podíleli, jste borci, ale fakt Ovar, tobě hlavně díkec, neskutečně si držel kormidlo toho tvýho korábu!
  Radku zapomněl ses zmínit, že to odšoféroval skoro celý sám.
  Report nemá chybu, řežu se ještě teď :)
  Díky všem, Ciao všem!
  Viva La Budget.cz

 11. Ovar

  V lednu prohlasovat ze to byla zatim nejlepsi akce roku… no nevim jesli je to takova pecka :-D

 12. Vitas Blackbiker

  Ovar je bůh-halleluja:-)

 13. Vitas Blackbiker

  2 JCipra: jasný, však se sejdem někdy v Plzni:-)Domluvíme…

 14. No, jelikož jsme tam byli hned ze začátku ledna, tak letos asi nejlepší biková akce jako asi JO :o)

 15. gazman

  Zřejmě bezva výlet, škoda že nemám na blbiny jako je kolo v zimě čas, všude je spousta sněhu a ten se nesmí nechat jen tak ležet, to by bylo škoda, protože možnosti které ten zvláštní bílý materiál poskytuje jsou jedinečné a nic jiného tohle nenahradí.SKI a sníh, to je opravdový freefreeride jedeš si prostě kam chceš, v ohromných prostorách hor si vybereš svou lajnu a fičíš si to.Na kole ti nezbývá neš se motat po úzké stezce, která tě krutě limituje a kzerou ti vybral někdo jiný tím, že jí postavil, to moc free pocit není, ale těžko to vysvětlovat lidem co nic jiného neznají.Takže za mě kolo super, ale když je sníh tak je volba jasná, SKI mi dají mnohem, mnohem víc volnosti, větší rychlost, delší skoky, vyšší dropy a méně bolestivé pády:-)
  Někdy, až bude sněhová situace zoufalá si tam s klukama asi taky vyrazím, prohřát kosti musí být fajn. Doufám že mě to nevyjebe a nebudu mít po celou dobu takový fekál jako je na některých fotkách, to by se celá akce jaksi minula účinkem.

 16. Gazmane, na to ti odpovim stručne: Hovno! Bike je prostě nejvíc.

 17. gazman

  Radku, nejsem si jist, jestli to můžeš posoudit.

 18. Ovar

  Gaz a RB : Myslim ze mam najeto opravdu dost ve volnym terenu velkych hor takze bych to posudil asi takhle : Kazdy ma neco :-) Momentalne jsem ve stavu ze jsem uz rok na horach nebyl a vzhledem k moznosti dovoleny asi ani letos nepojedu (radeji investuji volno do vyletu zas za teplem na bika, ale chapu ze lyze maj taky neco do sebe a chapu lidi co to jezdej. Taky ovsem chapu lidi co hrajou basket, fotbal golf a spousta jinejch sportu…

  P.s. Gaz : Proc nam to sem pises ze ski sou vic ? Vzdyt ti musi bejt jasnej odpor z nasi strany…to je stejny jak kdyz ctyrkolkar napsal na bikeforum…Nevysvetluj nam ze to je vic….mozna to tak vidis, ale my (no radek dvesteprocentne) to mame proste jinak

 19. Vitas Blackbiker

  2 Gazman: každej to máme jinak-lyže jsem měl vždy rád, ale jinej styl než ty-”zledovatělá” sjezdovka kde můžeš letět 80km na hraně a zažíváš to přetížení a odstředivku-zase jinej styl lyží. Jinak bajk v zimě(ne na sněhu) má něco do sebe a to bych kecal že ne.Ale je to hodně o tom co je v Remu a Finale Ligure-jsou to přírodní bikeparky:-) Díky RB a Ovarovi chápu co to je-dík kluci…

 20. gazman

  Ovar: Píšu to sem jako reakci na úvodní odstavec a proto, abych vyvolal právě ten odpor a debatu, bylo mi naprosto jasné co bude následovat.Na druhou stranu, kdyby tu byly jen reakce typu “supr, bomba,jste kabrňáci, závidím vám, já chci taky, ať už je léto prosííím atd. tak by to byla krapet nuda, ne, tak trochu dolekop? Kolo je super o tom žádná, mám to rád a v létě nic lepšího než biking a dobrodrůžo v podobě roadtripu neznám, ale říkat freeride hoblování upravených stezek několikrát dokola, mnohdy s davem dalších “freeriderů”, je minimálně hodně nepřesné:-))) Jinač nevím jak si to s tím lyžováním měl,ale jestli si schopen nejet rok na hory tak to moc nechápu.Pokud nejde o zdravotní problém,tak tě to evidentně nechytlo.Myslím že je to tak, že pokud se v ježdění nedostaneš na určitý level tak je to víc trápení než užívačka, ale jakmile se to přehoupne, tak tě to nemůže tak lehko pustit.Ještě dotaz, SNB nebo SKI ?
  blekbajkr: Sjezdovku nejde vůbec porovnávat s volným ježděním(davy lidí,dookola stejný svah a další obrovské neshody), kdysi jsem jako kluk jezdil závodně v brankách je to opruz největší, i když technika se pak hodí.Musím to v té Francii osondovat, škoda,že mi to prostě koliduje s těma lyžema,nejlepší bude naložit do auta oboje, to by mohl být bezva trip.Je nás tu hodně běžkařů, co si v létě hrajou na bikery,takže lidi by byli.
  Závěrem: Neumím si představit,že bych v létě jezdil někam na ledovec lyžovat, když se dá všude skvěle bikovat.

 21. černoch

  2 gazman:
  ten FR na lyžích může bejt dobrej, jak popisuješ.
  Ale jedině když jedeš na prkně ;)

 22. gazman

  černoch: No, s kopce dolů je to na stejno, dnešní tlusté ski dovolují stejnou smažbu jako board, ale pro jakýkoliv jiný pohyb (traverz, led, extra prudký terén, horekopcom, vstávání po pádu atd.) než sjíždění jsou v zasněženém terénu lyže mnohem lepší.Na desce se tam kde na lyžích často nedostaneš nebo se tam dostaneš až poté co tam lyžaři udělaj stopu a to je pozdě páč jsou nejlepší lajny slyžované. Opět mohu posoudit objektivně, ovládám obojí i když na desce jsem nestál tak 3-4 zimy.

 23. Debata nemá smysl, protože bike je prostě nejvíc :D

 24. gazman

  Radku, ty lumpe!

 25. černoch

  no právě před 3 rokama, to ještě nebyly prakna s Reverse Camber. Ale i bez toho byly prkna dycky lepší než lyže :)
  Třeba se líp, nebo spíš úplně normálně se chodí v botách na SNB, než v lyžákach. Takže se dostanu tam kam ty na lyžích, ale o něco pohodlněji.
  A právě nejlepší je to, co hodně lidem přijde divný – že jedeš jednim bokem napřed, ale v tom je právě to kouzlo, že můžeš jezdit na obě, prostě jak zrovna chceš, točit se dokola, využívat nose a tail jako odpružení – tohle mi lyže nedaj
  Na lyžích jsem nikdy nějak moc nejezdil, ale hodně koukam jak lidi na tom jezdí a prostě se mi to nějak nelíbí a ještě ty hůlky do toho…
  A když jedelek, tak to vypadá ještě divnějc. A o hadrech nemluvě. Ale jasný, neni lyžař jako lyžař. Když to někdo umí, tak se na to dá koukat, líbí se mi třeba slidy a když do toho dá ještě třeba 180, nebo 360° … ale zase na prkně to vypadá líp a můžeš tam k tomu loupnout ještě třeba nějakej press.
  A na ten FR nevim, jak ty nový tlustý lyže, jak jsi psal, ale na prkně v dobrym prašanu, prostě jenom tak pluješ…

 26. černoch

  * předposlední odstavec má začínat:
  A když jede lyžař bez hůlek, tak to vypadá ještě divnějc.

 27. Ovar

  Gaz: Uplne nejdriv lyze, pak byl velkej boom snowboardingu takze prkno (cca 1998) pak zacly bejt v parkach zase obcas i lyze a ty sem musel okamzite mit (cca 2004) Posledni sezona kdy sem kupoval celozeni permici byla 2008/09. Do ty doby jsem jezdil hodne s Mamou (cca 50 dni behem sezony v Alpach) Nevim no. Posledni dva roky jsem byl s pritelkyni vzdycky na tejden, vicemene jenom kuli tomu ze se v zime na hory jezdi…Je mi tam zima, ona je protivna ze ji je zima a hlavne jsem zjistil ze to kolo me nak bavi vic. Volny jezdeni je supr ale ke konci me dost bavil i klasickej slalom, kdyz sou dobre udelany lyze tak to na 2 hodky zabavi. Snowboarding bych taky uplne nezatracoval, ale na velkym freeridu je to rekl bych spis nevyhoda, kdyz ti to prestane jet tak ses v hajzlu a prelejzat do sneznic je na pul hodiny, na lyzich si kousek potapes a jedes dal…ale zas serfovat po obri plani, tuny prasanu…joo to neni zly.

  Myslim ze taky ma dost vliv odkud jses…Prece jenom od vas jsou vsechny DH trate ktery povazuju za “bozi” o cca 400 km dal a to uz je hell jet do Monaca 1500, Morzine 1500, winterberg 1000, wagrain 1000… To bych si taky asi snazil vsugerovat ze lyze sou lepci :-P

 28. gazman

  černoch: Když je hafo sněhu tak dojdeš na botach leda tak víš kam, například tento týden v rajchu by sis nezajezdil.
  Viz zde http://gazman.rajce.idnes.cz/2011_01_26_Lyze_Tauplitz_Koupacka/ nebo tu http://gazman.rajce.idnes.cz/2011_01_22_Lyze_Obertauern%2C_Tauplitz/
  V takovém množství sněhu dáš na botách tak 10m a si vyflusnutý.
  Ovar: Já podobně taky mě na čas pohltila moda SNB ale po pár letech jsem se vzpamatoval:-)) Park nejezdím to nechám mlaďasům, už mi není 20 a mám rád ten klídek někde daleko od sjezdovek.
  Jinak ta vzdálenost od tratí mě momentálně tolik nesere, zatím si užívám i tady v okolí docela dobře, nejezdím moc dlouho a tak nejsem nějak náročný .Příští podzim ale prubnu to azurové pobřeží, myslím že se tím parádně zaplácne to liché období, kdy ještě není sníh a lana v bikeparcích už netahaj.Dá se sice XCčkovat a různě sjezdovat,ale výlet je výlet že.
  Těch 50 dní v sezoně je dost,najezdím přibližně stejně,je to honička za prachem:-)

 29. Ovar

  Jinak co se tyce freeride na kole tak je mi to hrube proti srsti. Bike freeride podle me znamena jezdit sfetovanej marihuanou nebo necim horsim na 30kg kole a skakat vecy o kterych jsem presvedcen ze je neustojim. Ja se povazuji za nezavodniho hobby DH jezdce ktery jezdi rad v vychytanych hladkych bikeparkach a snazi se si najit svoje stopy. Mnohem vic me bavi jezdit cely den jednu trat nez to porad menit a jezdit na oci.

 30. Vitas Blackbiker

  2 Ovar: samozřejmě víš že se pleteš, já FR miluju a nejsem sfetovanej a bajk mám na 17,5kg-skoky nemusí být velký:-) Mě zas nebaví DH, Remo z toho vylučuju-je prostě jiný:-)Hodně si to pleteš s extreme freeride a to je sakra velkej rozdíl..i když tyhle ty škatulky jsou zavádějící-každej si jezdí to co ho baví…

 31. černoch

  Prej:

  “Bike freeride podle me znamena jezdit sfetovanej marihuanou nebo necim horsim na 30kg kole a skakat vecy o kterych jsem presvedcen ze je neustojim.”

  cha cha, kde je tlačítko TO SE MI LÍBÍ … ?

  :-)

 32. Ovar

  Vitas : ty nejezdis freeride, to je lehky nezavodni dh :-)

 33. ty vole, to je zase debata :-))))

  hele, kdybyste příště měli volný místo a já čas, tak cestu klidně odřídím, baví mě řídit, Finale jsem taky dal sám, protože v autě se mnou byly samý lemry, co po hodině chtěly už zase vystřídat :-)

 34. Víťa: Freeride nejezdíš, jen to nesprávně nazýváš. Říkám ti to neustále;)

 35. gazman

  Blekbajkr: DH, FR, škatule škatule, nebráním se ničemu, ale musí to být zábava.To je jediný důvod proč jezdím na kole, chci se bavit a jestli to po čem právě jedu je dh či fr mi je jedno.

 36. Vitas Blackbiker

  2 Radek: to víš že jo:-)

 37. hej to je “diskuze” akorat vas peti zes mi Brozaku smazal muj prispevek?? co na tom bylo spatnyho ze jsem hodil odkaz na nase video a fotky z tyhle lokality?? takhle odstranujes konkurenci jo?? trosku pubertak :D:D

 38. Vůbec, zmoderovalo tě to automaticky – když dá někdo do komentářů odkazy a systém ho nezná, dost často ho to odstřelí jako spammera.

 39. Ovar

  Radek: Kecy. Muhaha

 40. Konečně trocha toho squotování ! :)

 41. černoch

  for Gazman:
  pěkný fotky, pěkný ježdění.
  V takovym sněhu bych vopravdu došel leda tak do ….. :)
  Ale zase když se vykrešíš s lyžema a vypnou Ti… Jak je pak hledáš?

 42. gazman

  černoch: Jo to je průser to máš pravdu, musí se dost fest dorvat vázání(u mně vazko na DIN 13, měl bych mít tak DIN 8-9), dělá to tak většina lidí co jezdí volně, je to v tom sněhu potřeba taky proto že tam vznikaj vyšší síly jak při jízdě tak hlavně při dropech.Kdybys do takového sněhu najel s regulerně servisem nastaveným vázáním, tak daleko nedojedeš,nemusíš sebou ani mrdnout, vypne ti to třeba v oblouku nebo v nějakém dolíku. Řídčej se používá třeba 5m dlouhá stuha razící barvy uvázaná nebo cvaknutá na karabině k vázání a srolovaná v nohavici.Jak sebou jebneš, tak ti tu stuhu lyže vytáhne s sebou a pak ji někde na povrchu snad uvidíš.To se ale používá málo bo opruz při sundávání lyží.

 43. Prvada, neni nic lepšího, než jet 1000 kiláků a tam zmoknout. Že my blbci se tu plácáme na prosluněnejch zasněženejch pláních.

 44. Přesně tak.

 45. gazman

  perry:Trefné,a co na to Radek? Zase jen bezvýznamný plácanec do vzduchu:-) No co už, když chybí argumenty.

 46. Ovar

  Vis jak, kdyz nudou vsichni jezdit celou zimu do MC tak na tech tratich tam nebude k hnuti. Takze jsme vicemene radi ze vetsina lidu se spokoji s tim ze maj po kolena bily sracky a je jim zima.

 47. Proč pořád musej bejt nějaký argumenty? Mně to prostě nebaví (rozuměj plácat se někde ve sněhu). nemám zimu rád, nelíbí se mi to, nic nemám radši než bike. Ale lidi jako Perry mají pořád potřebu mi cpát, jak jsem divněj, jak je sníh super a jak běžky jsou nejvíc. Jaký jsme magoři, že dokonce kvůli biku někam cestujeme, nebo nedej bože jezdíme v dešti. Já bych zase nejezdil někde ve sněhu v -10. Jo, vás to baví, bike máte jako výplň léta – já to beru. Stejně, jako že beru, že někoho baví třeba šachy. A stejně jako Ovar mám radost, že většinu lidí baví kraviny a nemotaj se mi pak v lese:)

  A bike je nejlepší, s tim se smiřte:o)

 48. gazman

  Jo, stejně za pár let nebude v zimě sníh,tak na tom kole skončíme celoročně všichni:-)

 49. Bohužel v globální oteplování ani jiný náboženství nevěřim, ale líbilo by se mi to;)

 50. gazman

  Já si myslím že to s tím počasím do prdele skutečné jde,jestli je to z větší části dílo lidské, nebo jde o přirozený vývoj planety nevím a nepátrám po tom, ale statistiky mluví noprosto jasně.Ledovce slézaj s kopců normálně viditelně je to maras, něco se děje.

 51. Běžky nejvíc? Bike výplň léta? Teď už se regulérně směju. Zastávám a dycky jsem zastával názor, že každý období má něco do sebe a pro každý období se dá najít zábava. A tahle rozmanitost mě baví, na kole jsem minulej rok najezdil tolik, že už jsem byl na podzim fakt rád, že si budu zase chvíli užívat něco trochu jinýho.

  Ještě předminulou zimu jsem byl každej víkend od rána do večera ve snowparku, teď jsem, kdykoliv je to možný, na běžkách. Baví mě to, no.

 52. já si myslím, že by se měl každý den užívat s tím, co nabízí. Bohužel žijeme tady v ČR, a proto jsem se osobně smířil s tím, jaké počasí ve své rozmanitosti zde v smogové kotlině panuje.

  Já mám taky léto mnohem raději než zimu, mnohem ! Ale než abych se upínal k něčemu, co přijde až za půl roku s tím, že prostě musím vydržet to nenáviděné bílé zlo, se raději přeorientuju na něco, co se dá dělat v tom konkrétním období roku..vždyť pak bych spoustu dní v roce vlastně nežil, v těšení se na něco co přijde až za dlouho…a v půlce léta už byl ve stresu z nevyhnutelnosti nadcházející zimy..brrr

  V zime jsou to hory, v létě jsou to hory. Je jedno co je na zemi. Jen si každý den užít, jako by byl ten poslední.

  Ale k tomu musí člověk dospět. Užívejte a nepokous(š)ejte se !

Submit a Comment